PKP Intercity rozpisało przetarg na modernizację 68 wagonów, które będą kursować na trasie Przemyśl - Szczecin - Przemyśl. Przewoźnik chce w tym roku wyremontować łącznie ok. tysiąca wagonów.

Termin składania ofert mija 4 stycznia 2012.

PKP Intercity chce, by 68 modernizowanych wagonów zostało wyposażonych m.in. w klimatyzację, instalację elektryczną 230V i gniazdka, tablice świetlne oraz zamknięty układ toalet. Ponadto tabor ten ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz do przewozu sprzętu sportowego. Modernizacja ma także pozwolić na zwiększenie prędkości kursowania wagonów do 160 km/godz.

Kryterium wyboru oferty ma być cena

Przewidywany czas realizacji zamówienia to pierwsze półrocze 2013 roku. Pieniądze na modernizację pochodzić będą m.in. z funduszy europejskich, kredytów bankowych oraz ze środków własnych przewoźnika.

Przewoźnik planuje w tym roku wyremontować ok. 1000 wagonów (dla 857 już podpisał kontrakty). W tym roku zamierza również ogłosić przetarg na zakup 30 wagonów piętrowych do obsługi trasy Warszawa - Łódź. Koszt tej inwestycji szacowany jest na około 190 mln zł.


Rodzaje inwerterów

Inwertery są bardzo ważnymi elementami zestawów fotoogniw służących do pozyskiwania energii elektrycznej, ich zadaniem jest transformacja niskiego napięcia prądu stałego do napięcia prądu przemiennego o odpowiedniej wartości (230V), który może być następnie przekazywany do znajdujących się w gospodarstwie domowym odbiorników.Inwertery mogą mieć różną moc, która ma zasadniczy wpływ na jakość generowanego przez nie prądu przemiennego. Oczywiście ceny inwerterów są tym wyższe, im wyższa jest ich moc. Inwertery tanie, niskiej klasy, o małej mocy wytwarzają prąd przemienny, który ma przebieg modyfikowanej sinusoidy, mogą być one stosowane do zasilania niezbyt czułych urządzeń, gdyż nie będzie to miało wpływu na ich pracę. Natomiast inwertery drogie posiadają zdecydowanie wyższą moc, która może przekraczać kilka kilowatów. Prąd, który generują charakteryzuje się idealnie sinusoidalnym przebiegiem, co pozwala na pracę bez zakłóceń nawet najwrażliwszych urządzeń (a przykład sprzętu audio-vi... ...

PKP Intercity rozpisało przetarg na modernizację 68 wagonów

PKP Intercity rozpisało przetarg na modernizację 68 wagonów, które będą kursować na trasie Przemyśl - Szczecin - Przemyśl. Przewoźnik chce w tym roku wyremontować łącznie ok. tysiąca wagonów.Termin składania ofert mija 4 stycznia 2012.PKP Intercity chce, by 68 modernizowanych wagonów zostało wyposażonych m.in. w klimatyzację, instalację elektryczną 230V i gniazdka, tablice świetlne oraz zamknięty układ toalet. Ponadto tabor ten ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz do przewozu sprzętu sportowego. Modernizacja ma także pozwolić na zwiększenie prędkości kursowania wagonów do 160 km/godz.Kryterium wyboru oferty ma być cenaPrzewidywany czas realizacji zamówienia to pierwsze półrocze 2013 roku. Pieniądze na modernizację pochodzić będą m.in. z funduszy europejskich, kredytów bankowych oraz ze środków własnych przewoźnika.Przewoźnik planuje w tym roku wyremontować ok. 1000 wagonów (dla 857 już podpisał kontrakty). W tym roku zamierza również ogłosić przetarg na zakup 30... ...

Zestawy fotowoltaiczne – rodzaje

Zestawy fotowoltaiczne możemy podzielić na kilka rodzajów, podział ten odbywa się ze względu na sposób wytwarzania i późniejsze wykorzystanie generowanej przez zestawy energii.Pierwszy rodzaj to zestawy, które bezpośrednio zasilają urządzenia 12 lub 24V. Produkowana przez nie energia elektryczna nie jest nigdzie gromadzona, a do odbiorników dostarczany jest prąd pod warunkiem, że czynniki pogodowe są sprzyjające.Innym rozwiązaniem są zestawy, w których generowana energia magazynowana jest w akumulatorze, nie są one zależne od słońca, gdyż najpierw musi być naładowany akumulator, a dopiero potem energia przesyłana jest do odbiorników.Ponieważ nie wszystkie urządzenia mogą być zasilane prądem stałym, na ryku dostępne są też zestawy, które posiadają inwerter, jego zadaniem jest zamiana prądu stałego w prąd przemienny mogący zasilać urządzenia 230V.Najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem są zestawy fotowoltaiczne z możliwością podłączenia do sieci energetycznej. Wytworzony w zestawie sol... ...

Jaki jest główny cel zmowy przedsiębiorców? Oczywiście - zysk

Wyobraźmy sobie świat, w którym wszystkie rynki działają, opierając się na sieci nielegalnych porozumień przedsiębiorców. Nie mielibyśmy dostępu do szerokiego wachlarza produktów i usług dostępnych dziś na wielu rynkach w różnych cenach.Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, prezes UOKiKRzeczą oczywistą jest, że celem zmów zawieranych przez podmioty gospodarcze jest zaspokojenie własnych interesów – maksymalizacja zysków minimalnym nakładem kosztów. Konsekwencją jest pogorszenie sytuacji rynkowej pozostałych uczestników rynku, w tym konsumentów. Szczególnie niebezpieczne są takie porozumienia, które wiążą dwóch lub więcej konkurentów, np. producentów określonych towarów. Mamy wówczas do czynienia ze zmowami „poziomymi”, zwanymi także kartelami. Równie niekorzystne dla rynku i konsumentów mogą być porozumienia „pionowe”, czyli zawierane pomiędzy podmiotami działającymi na różnych szczeblach obrotu, np. dostawca hurtowy i dystrybutorzy detaliczni. W skrajnych przypadkach taka wieloletnia ... ...

Castorama nie musi oznakowywać tego, co nie jest niebezpieczne

Market budowlany nie odpowiada za wypadek dziecka, które wpadło 
na urządzenie sklepowe stojące między półkami z towarem Niezbędnik: Kodeks cywilny Krzysztof R. wybrał się z synami do marketu budowlanego Castorama w Zamościu. W dziale budowlanym dziewięcioletni Michał, chcąc podbiec do ojca, wpadł na zwijarkę do folii i uszkodził sobie podbródek. Rodzice chłopca przekonywali, że była niewidoczna dla syna, który ma astygmatyzm, jest dalekowidzem i nosi okulary. Ich zdaniem takie urządzenie nie powinno w ogóle stać w miejscu, po którym poruszają się klienci sklepu. ...

Wiadomości

Brytyjska Izba Gmin niemal jednogłośnie za reformą energetyki

Aż 396 członków Izby Gmin zagłosowało za przyjęciem rządowego projektu reformy brytyjskiego sektora energetycznego. Przeciw było zaledwie ośmiu. Przedstawiciele opozycji liczyli na znacznie mniej jednostronny wynik głosowania.

Duże koszty eksploatacji mogą utrudnić rozwój polskiego sektora łupkowego

Dziennik Gazeta Prawna zebrał opinie kilkunastu zagranicznych ekspertów, którzy ocenili perspektywę wydobycia gazu łupkowego w Polsce. W ich opinii dużo bardziej niepokojące od przeciągających się prac legislacyjnych są duże koszty wydobycia polskiego surowca.

KOV produkuje na Ukrainie już ponad 560 tys. m sześc. gazu dziennie

Kulczyk Oil Ventures podłączył do urządzeń wydobywczych odwiert Makiejewskoje-16 zwiększając dzienną produkcję gazu do ponad 560 tys. m sześc. To kolejny rekord, jaki Spółka osiągnęła na Ukrainie. Całkowite wydobycie KUB-Gasu, w którym KOV ma 70 proc. udziałów przekracza już 800 tys. m sześc. dziennie.

Ceny ropy w Nowym Jorku odbijają po najmocniejszym od XII spadku zapasów surowca

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku odbijają się po najmocniejszym od grudnia 2012 r. spadku zapasów surowca w USA - podają maklerzy. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na lipiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 93,98 USD, po wzroście o 67 centów.

Wyszukiwarka

Zadaj pytanie
3+4=?


Informacje o plikach "cookies"